Akcesoria damskie

Idzie wiosna – postaw na modne akcesoria damskie

Zbliżająca się wiosna jest świetną okazją do tego, aby przystąpić do porządków w domowej szafie. To doskonały czas na rozstanie z zimowym płaszczem, kozakami i ciężką torebką, która sprawdzała się w czasie poprzednich kilku miesięcy. Wiosna to pora roku, w czasie której stawia się na lekkość i funkcjonalność. Nic więc dziwnego, że również wiosenne torebki są tymi, które znacząco różnią się od zimowych. Na które akcesoria damskie warto zwrócić obecnie szczególną uwagę?

Nota informacyjna: artykuł powstał we współpracy z marką Paolo Peruzzi

Saszetki damskie, czyli wszystko pod ręką

Choć w sklepach z torebkami królują klasyczne modele wykonane ze skóry, od kilku sezonów można zauważyć też wzrost zainteresowania saszetkami. Ta mała torebeczka damska może budzić pewne zaskoczenie wśród kupujących. Warto jednak pamiętać, że wcale nie pojawia się w sklepach i na wybiegach po raz pierwszy. Saszetka damska była popularna zarówno w latach osiemdziesiątych, jak i dziewięćdziesiątych. Doceniano jej pojemność oraz to, że ona sama nie zajmowała wiele miejsca. Noszona na biodrze nerka damska była też postrzegana jako ciekawy dodatek podnoszący atrakcyjność kreacji. Dzisiejsze nerki różnią się nieco od tych, które można było zaobserwować pod koniec ubiegłego wieku, budzą jednak wcale nie mniejszy zachwyt.

Kobiety decydujące się na zakup takiego rozwiązania doceniają to, że współczesne saszetki nerki można nosić na wiele sposobów. Torebki damskie na pas nadal można spotkać na biodrach, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć własny styl ich zakładania. Współczesne saszetki damskie zrywają też z rolą elementu stroju sportowego. Oczywiście, nadal sprawdzają się idealnie, gdy poszukuje się torebki idealnej na trening. Trudno nie zachwycić się jednak i tym, jak ciekawie prezentują się w przypadku bardziej eleganckich stylizacji.

Listonoszki damskie to akcesoria damskie nie tylko dla zwolenniczek klasyki

Jeśli nerki damskie sprawiają wrażenie torebek o zbyt małej pojemności, warto zainteresować się listonoszkami damskimi. To rozwiązania ponadczasowe i praktyczne, choć tym, co obecnie zwraca na nie uwagę jest również ich niezwykła różnorodność. Listonoszki damskie można dziś podzielić na co najmniej kilka grup. Różnicujemy je zarówno ze względu na ich wielkość i rodzaj zapięcia, jak i materiał, z jakiego są wykonane. W sprzedaży dominują skórzane listonoszki damskie. Bez trudu możemy jednak znaleźć również torebki materiałowe oraz te, które są wykonane z coraz wierniejszych imitacji skóry.

Podobnie jak nerki damskie, również listonoszki są dziś doskonałym przykładem dodatków, po które można sięgać bez względu na charakter stylizacji. Małe torby damskie są też zaskakująco pojemne. Można więc zabierać je nie tylko na spotkania ze znajomymi, ale również do pracy, a nawet – na zakupy.

Plecak damski nie tylko na spacer

Minusem saszetek i listonoszek damskich jest z pewnością to, że można w nich pomieścić tylko najbardziej podstawowe wyposażenie damskiej torebki. Nic więc dziwnego, że od kilku sezonów hitem jest też plecak damski. Wygodny, atrakcyjny wizualnie i znacznie bardziej pojemny niż torebka. Osoby zainteresowane zakupem z pewnością ucieszą się, że mają w czym wybierać. Modne są nie tylko ponadczasowe skórzane plecaki damskie, ale również plecak damski vintage nawiązujący do tych, które noszono w kolorowych latach siedemdziesiątych.

Plecaczki damskie można dopasowywać do indywidualnych potrzeb. Możemy wziąć pod uwagę zarówno ich wielkość, jak i liczbę kieszeni,obecność przegródek oraz materiał, z jakiego są wykonane. Ich rosnące znaczenie sprawia też, że znajdują się one w ofercie niemal każdego z czołowych producentów damskich dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *