garderoba kapsułowa

Czym jest garderoba kapsułowa i dlaczego warto ją stworzyć?

Wszyscy chcemy mieć w naszych szafach to, co modne i interesujące. Dobieramy garderobę w oparciu o własne upodobania oraz wyczucie stylu. Zależy nam na tym, żeby to, co nosimy każdego dnia było dobrej jakości i wyglądało estetycznie. Dzisiaj przedstawimy zalety, którymi cechuje się garderoba kapsułowa. Z pewnością może być świetnym narzędziem do tworzenia interesujących stylizacji.

Garderoba kapsułowa sposobem na stylowy wygląd

Być może dostrzegasz siłę klasyki i lubisz mieć w szafie basicowe ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody. Dzięki nim bardzo łatwo stworzyć interesujący outfit. Rzecz jasna zawsze chodzi o to, aby wybierać takie części stroju, które skompletowane w jedną całość zapewnią gustowny wizerunek.

Jakie elementy powinny być w niej zawarte?

Garderoba kapsułowa pomoże ci osiągnąć doskonałe efekty nawet jeśli nie do końca czujesz modę i nie wiesz, jak wykorzystywać jej potencjał. Wybieraj więc ubrania w neutralnych kolorach, takich jak beże, szarości, przygaszona zieleń czy odcienie granatu. Doskonale również sprawdza się biel. Mówiąc konkretnie, warto mieć w swojej szafie białe koszule, spodnie o klasycznym kroju, marynarki, jednolite swetry, bluzki bez wzorów itp. Podajmy przykład: spódnica w paski może prezentować się świetnie, ale jeżeli w twojej szafie dominują bluzki w groszki, kwiaty i inne wzory, może być ci trudno stworzyć gustowny wizerunek. Do tego dochodzi kwestia zgrania ze sobą kolorów. Jeśli jednak w sklepie wybierasz to, co jednolite, zwiększasz szanse na to, że dopasujesz jeden element stroju do całego wachlarza odzieży, którą masz już w swojej szafie.

garderoba kapsulowa

Twój styl – przedstaw jego siłę 

Oczywiście wiele zależy od tego, jaki styl preferujesz na co dzień. Jeżeli blisko ci do elegancji, na pewno w twojej szafie dominuje to, co wpisuje się w formalny outfit. Jeśli jednak wolisz to, co swobodne i sportowe, prawdopodobnie sięgasz po takie ubrania, które zapewnią ci komfort. Niezależnie od upodobań skompletujesz garderobę kapsułową, w której każdy element może być noszony na wiele sposobów. Dzięki temu mając sześć – siedem ubrań stworzysz kilkanaście stylizacji, a każda z nich będzie inna. Tak więc garderoba kapsułowa to dowód na to, że ponadczasowe ubrania wcale się nie nudzą, bo możemy pokazywać je wciąż w nowej odsłonie udowadniając, że klasyka się nie starzeje, a potrzebuje jedynie odpowiedniej oprawy. 

Czy garderoba kapsułowa jest trudna w stworzeniu?

Tworząc garderobę kapsułową zwracaj też uwagę na fasony. Może się okazać, że nie każdy krój pasuje do twojego typu sylwetki, dlatego wybieraj to, w czym wyglądasz korzystnie. Zazwyczaj taką wskazówką jest po prostu nasze samopoczucie – kiedy przymierzamy coś i od razu czujemy się pewniej jest to dla nas informacja, że warto stawiać właśnie na takie ubrania. Jeśli lubisz zamawiać przez Internet, na pewno często przeglądasz asortyment sklepów w sieci. Wybór jest tak ogromny, że może być nam trudno szybko zrobić zakupy. Chcemy przecież porównać wiele ubrań i zdecydować, które z nich będzie dla nas najlepsze. To zupełnie naturalne! Zwracamy też uwagę na ceny, ponieważ na ogół chcemy mieć to, co jest dosyć tanie. Warto też sugerować się opisem ubrań i informacjami dotyczącymi tego, z czego zostały wykonane. Jeżeli będziemy zawsze wybierać naturalne, przyjazne dla skóry materiały, możemy liczyć na to, że pozostaną one z nami naprawdę długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *